Tytuł projektu: Nowoczesne standardy kształcenia doskonalącego lekarzy specjalistów w wybranych specjalizacjach zabiegowych ze szczególnym wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań informatycznych

Dane projektu

Program:
Nowoczesne standardy kształcenia doskonalącego lekarzy specjalistów w wybranych specjalizacjach zabiegowych ze szczególnym wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań informatycznych
Numer umowy:
UDA-FERS.01.01-IP.02-0001/23-00
Okres realizacji:
01/01/2024 - 30/06/2027
Wartość projektu:
35 000 000,00
Wartość dofinansowania:
33 950 000,00
Cel główny

Zwiększenie efektywności i standaryzacja szkoleń doskonalących lekarzy specjalistów z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowej w wybranych dziedzinach medycyny istotnych z punktu widzenia zadań polityki zdrowotnej kraju dzięki wypracowaniu we współpracy ponadnarodowej i zastosowaniu nowatorskich rozwiązań informatycznych w ramach rozszerzonej Sieci Centrów Symulacji Endoskopowej.

Cel szczegółowy
  

Wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich, z uwzględnieniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej.

Opis projektu

Projekt stanowi odpowiedź na brak w polskim systemie kształcenia doskonalącego lekarzy specjalistów standardów kształcenia umiejętności praktycznych w specjalizacjach zabiegowych. Skierowany jest do osób dorosłych – lekarzy specjalistów w dziedzinach zabiegowych, którzy dzięki udziałowi w projekcie podniosą swoje kwalifikacje poprzez nabycie praktycznych umiejętności zastosowania technik diagnostyki i terapii endoskopowej.

Lekarze specjaliści, jeśli chcą uczestniczyć w szkoleniach doskonalących, w praktyce bardzo często muszą to robić w swoim wolnym czasie. Znacząco ogranicza im to możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i dostosowywania ich do wciąż zwiększającego się zapotrzebowania na dostęp do małoinwazyjnych badań i zabiegów medycznych. Opracowane w ramach projektu nowatorskie szkoleniowe narzędzia informatyczne (interaktywne aplikacje z elementami wirtualnej rzeczywistości) pozwolą na zoptymalizowanie czasu potrzebnego na uczestnictwo w szkoleniach umożliwiając wykonywanie części ćwiczeń w warunkach domowych (np. związanych z koordynacją wzrokowo-ruchową czy umiejętnościami manualnymi). Dzięki temu w szkoleniach będą mogły uczestniczyć osoby, które ze względu na zobowiązania zawodowe i/lub rodzinne nie miałyby możliwości wzięcia udziału w długich szkoleniach praktycznych.

Osoby realizujące projekt
Kierownik Projektu
mgr Iwona Stefanek
Koordynator Finansowy
mgr Iwona Stefanek